Airbus, Boeing, GE ve Rolls Royce İzmir’de

Airbus, Boeing, GE ve Rolls Royce İzmir’de

Savunma ve havacılık sektörü devleri, Ege Serbest Bölgesi'nde yarın başlayacak “Savunma ve Havacılık Sektöründeki Milli ve Yerli Sanayimizin Küresel İş Birlikleri ile Geliştirilmesi” Konferansı'nda bir araya gelecek.

A+A-

T.C. Ticaret Bakanlığımızın ilgi ve destekleri ile T.C. Savunma Sanayi Başkanlığı (SSB) himayelerinde 10-11 Ekim tarihlerinde Ege Serbest Bölgesi, ESBAŞ Teknoloji Merkezi Konferans Salonunda “Savunma ve Havacılık Sektöründeki Milli ve Yerli Sanayimizin Küresel İş Birlikleri ile Geliştirilmesi” Konferansı gerçekleştirilecek. İzmir Valisi Erol Ayyıldız ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in de katılarak açılış konuşmalarını gerçekleştirmesi beklenen konferansa yaklaşık 250 kişi kayıt yaptırdı.

26-458986-ssdergilik.pngHavacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği (HUKD) Başkanı Osman Okyay ile Ege Serbest Bölge Kurucu İşletici A.Ş. (ESBAŞ) Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler’in ev sahipliğini üstlendiği konferans, savunma ve havacılık sanayiinde faaliyet gösteren firmaların uluslararası işbirliği kurabilmeleri ve bu işbirlikleri ile yetkinliklerini artırabilmeleri için gerekli, faydalı ve uyulması zorunlu kurallar ile ilgili bilgileri içeren paneller ile çok kıymetli panelistleri bir araya getiren, yerli tüm savunma ve havacılık sanayiini, yabancı havacılık sanayiinin ise en önemli firmaları olan Airbus, Boeing, GE ve Rolls Royce’u İzmir’de buluşturuyor. Buluşmada şu konular ele alınacak:

  • Uluslararası İş Birliği ile Yerel Endüstri Nasıl Gelişir?

  • Savunma Sanayi Güvenliği ve İhracat Kontrolü

  • Ar-Ge ve Tasarımda Uluslararası İş Birliği ve Uygulamalar

  • Savunmanın Sürdürülebilirliği için İhracatın Önemi

  • Savunma ve Havacılık Endüstrisinde Doğrudan Yabancı Yatırım

  • Endüstriyel Yeterlilik Değerlendirme ve Destek Programı/ Endüstriyel Katılım

  • Yerel ve Ulusal Havacılık Endüstrisinin Geliştirilmesinde Kümelenmelerin Rolü

 

Etkinlikte, yerli sanayinin belkemiği olan başta TSKGV-Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı şirketleri olmak üzere tüm havacılık ve savunma sanayi şirketleri, yabancı havacılık firmaları, yerel otoriteleri, kural koyucuları, KOBİ’leri, dernekleri, yerli ve yabancı kümelenmeleri bir araya getirmek hedefleniyor.

Küresel havacılık, uzay ve savunma sektöründe, çok önemli bir bölgesel sanayi gücü olarak tanımlanan ülkemizin sanayicileri için bu toplantı, katılımcı kitlesiyle büyük önem taşıyor. Katılımcılar arasında ABD ve Avrupa’dan sektörün lider şirketlerinin yanı sıra, içinde başarılı küresel offset çözümleri uygulamış iş geliştirme, eğitim, iletişim konularında uzman özel sektör temsilcileri de bulunuyor.

Yaklaşık 250 kişinin kaydolduğu konferansta TAI – Turkish Aerospace Industries, TEI – TUSAŞ Engine Industries, Aselsan, Roketsan, Havelsan, STM – Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Tic. A.Ş., SASAD – Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği, Vestel Savunma, EBSO – Ege Bölgesi Sanayi Odası, Sistem Global, ABD Konsolosluğu, Hollanda Konsolosluğu, TRTEST, TPAC – Thermoplastic Composites Application Center gibi kurum ve kuruluşların liderleri birer konuşma yapacak.

Ayrıca katılımcılar etkinlik sayesinde Alp Havacılık, Aselsan, Aspilsan, BMC, FNSS, Havelsan, İşbir, Kale Pratt & Whitney, Otokar, Roketsan, TAI ve TEI firmaları ile ikili görüşmelerde bulunarak sektörle ilgili iş birlikleri kurulmasını sağlayacaklardır.

İzmir Valiliği tarafından da desteklenen konferansın sponsorları arasında Kale Havacılık, Kale Pratt & Whitney, Vestel Savunma, Sistem Global Danışmanlık, Ünsped Gümrük Müşavirliği ve Herdem Avukatlık firmaları yer alıyor.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.