KYK yurtlarında internete kota: 16 GB !

KYK yurtlarında internete kota: 16 GB !

Kredi Yurtları Kurumu yurtlarında kalan öğrenciler, sınırsız internet kullanımı bu yıldan itibaren, KYK yurtlarındaki Wi-Fi ağlarında kişi başına 16 GB internet kotası koyuldu. Öğrenciler bu kotayı bitirdiklerinde yurtlardaki Wi-Fi ağlarıyla internete eri

A+A-

Birçok öğrencinin kaldığı KYK yurtlarında, şimdiye kadar sınırsız internet mevcuttu. Ancak yeni gelen bir düzenleme ile birlikte KYK yurdunda kalan öğrenciler, sınırsız internet kullanamayacaklar. Her öğrenci için aylık 16 GB’lık kota olacak. İşte KYK internet kotası detayları!

KYK İNTERET KOTOSU İLE GÜNDEMDE 

Şimdiye kadar KYK yurtlarında kalan öğrenciler, interneti sınırsız olarak kullanabiliyordu. 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında devletin KYK yurtlarında kalacak öğrenciler, aylık 16 GB internet kullanımına sahip olacak. Farklı cihazlardan internete bağlanan öğrencilerde de bu rakam toplam 16 GB şeklinde olacak. Her bir cihaz için ayrı kota verilmeyecek. Kullanılan miktar ve yenilenme tarihi gibi detaylar KYK öğrenci panelinden görülebilecek.

16 GB internet birçok öğrenci için yetersiz gelebilir. Günlük olarak hesaplandığında ise yaklaşık 540 MB’a tekabül ediyor. 540 MB ile 20 dakikalık ve Full HD çözünürlüğünde bir video izleyebilirsiniz.

İnternet kotası bittiğinde öğrenciler, hiçbir şekilde internete erişim sağlayamacaklar. Ay döngüsünü beklemek zorunda kalacaklar. Her öğrenci için belirlenen 16 GB’lık kota, ekstra ücret ile de artırılmayacak. Tabii bu konu hakkında henüz resmi bir açıklamanın yapılmadığını da belirtelim.


(Shiftdelete)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.